Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092
waluty turystyczne w atrakcyjnych cenach , skupujemy stare FRANKI i stare FUNTY

Zmiany złotego w rytm eurodolara

Zmiany złotego w rytm eurodolara

25.09.2018
Konrad Ryczko

Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi lekkie osłabienie złotego po wczorajszym „zrywie” po tym jak EUR/USD chwilowo znalazł się powyżej 1,18 USD.

Polska walutowa kwotowana jest następująco: 4,3015 PLN za euro, 3,6658 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7917 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8012 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,295 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku FX minęły pod znakiem podbicia zmienności oraz dynamicznych reakcji inwestorów. Początkowo odniesienie M. Draghiego dot. wzrostu płac i inflacji w Strefie Euro podbiło oczekiwania co do podwyżki stóp ze strony EBC. W dalszym ciągu jednak mówimy o bazowym scenariuszu dot. okolic września/października 2019r.

Eurodolar zdołał jednak zanotować dynamiczne wybicie powyżej 1,18 USD, co wsparło kwotowania walut EM. Impuls ten okazał się być jednak nietrwały, a uwaga inwestorów przesunęła się w stronę jutrzejszego FED'u, gdzie spodziewana jest podwyżka stóp o 25pb. Mocniejszy dolar ograniczył oczywiście zwyżki walut EM.

Z punktu widzenia PLN nie dzieje się zbyt dużo – kurs w dalszym ciągu reaguje głównie na zmiany na rynkach bazowych. Eskalacja konfliktu z Brukselą (KE pozywa Polskę do TSUE) nie znajduje większego odbicia w handlu, a sam złoty pozostaje w ramach układów konsolidacyjnych.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. stopy bezrobocia za sierpień. Rynek spodziewa się odczytu na poziomie 5,9 proc. Ponadto będzie to dzień spod znaku wystąpień bankierów centralnych z EBC oraz pozycjonowania się pod jutrzejszy FED.

Z rynkowego punktu widzenia układy techniczne na PLN nie uległy istotniejszym zmianom. Próby zejścia niżej napotkały wyraźną kontrę zainicjowaną odbiciem kwotowań dolara na szerokim rynku.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.