Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092

Złoty bez większych zmian. Sprzedaż detaliczna w kalendarzu

Złoty bez większych zmian. Sprzedaż detaliczna w kalendarzu

21.06.2018
Konrad Ryczko

Poranny, czwartkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na PLN, jednak skala ruchu pozostaje ograniczona.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3147 PLN za euro, 3,7330 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7394 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9141 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności amerykańskiego długu wynoszą 3,169 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku FX nie przyniosło większych zmian - w dalszym ciągu obserwujemy środowisko mocnego dolara, co podtrzymuje lekką presję na walutach EM , w tym złotego. Wsparciem dla USD, dodatkowym, stają się również ponownie rosnące rentowności amerykańskiego długu.

Regionalnie warto wspomnieć o spodziewanym złagodzeniu gołębiego tonu ze strony MNB, co generuje możliwość odbicia forinta. W przypadku PLN trudno mówić o większych zmianach notowań, gdzie inwestorzy czekają na dalsze losy dolara. Teoretycznie mamy dziś ciekawy dzień z krajowymi odczytami makro, w praktyce ponownie zachowanie PLN zależeć będzie głównie od rynków bazowych.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy krajowy odczyt za maj dot. dynamiki sprzedaży detalicznej, gdzie rynek spodziewa się wzrostu wskaźnika do 6,6 proc. r/r wobec 4,6 proc. w kwietniu. Ponadto otrzymamy dziś protokół z ostatniego posiedzenia RPP.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN cofnął się po teście okolic strefy oporu na 4,3150-4,32 PLN. Również pozostałe pary lekko konsolidują.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.