Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092
waluty turystyczne w atrakcyjnych cenach , skupujemy stare FRANKI i stare FUNTY

Szukanie pretekstów

Szukanie pretekstów

21.08.2018
Marek Rogalski

Czy słowa Trumpa stanowią jakieś zagrożenie? Nie, gdyż FED jest ustawowo apolityczny, a te relacje może zmienić tylko Kongres, którego przedstawiciele zdają się kierować ekonomicznym rozsądkiem w przeciwieństwie do Trumpa. Można by rzec, po prostu „napisało się”. I tak należy ten temat zamknąć.

To co nas powinno bardziej interesować to wątek włoski (we wrześniu władze mają zaprezentować nowy budżet, a także działania infrastrukturalne), który wydaje się być „przereagowany”, a także ciągnący się od paru tygodni temat sytuacji w Turcji, oraz wątek kolejnej tury rozmów handlowych pomiędzy USA, a Chinami. Teoretycznie nie powinny wnieść one wiele, skoro sam Trump zdaje się bagatelizować ich znaczenie, a strona chińska raczej sama nie zmieni nastawienia, jeżeli USA też nie zejdą nieco z tonu (tymczasem wątek nałożenia nowych ceł cały czas jest procedowany i niedługo wejdą one w życie).

Jakie to wszystko może mieć skutki dla dolara? Posiłkując się tylko analizą techniczną należałoby zwrócić uwagę na szykującą się korektę ostatnich zwyżek, dla której sygnałem była spadkowa świeca z zeszłego tygodnia. Na poniższym wykresie tygodniowym można wyrysować od początku czerwca kanał spadkowy, którego dolne ograniczenie przebiega w okolicach 80,0 pkt. Dopiero jego złamanie będzie poważnym sygnałem słabości, ale już sam fakt naruszenia wsparcia przy 80,57 pkt. (szczyt z października ub.r.) byłby niepokojącym sygnałem. A do tego jest blisko.

Na wykresie EURUSD widać, że odbicie rozpoczęte w minioną środę nabiera tempa. Warto zwrócić uwagę na spadające rentowności włoskich obligacji, co może sugerować, że rynek „przereagował” temat. Zbliżamy się jednak do strefy oporów pomiędzy 1,1540 a 1,1570, co może ograniczać dalsze zwyżki. Wiele miejsca nie zostało też na dziennym RSI 9.

Podobne, jak na EURUSD odbicie widać na AUDUSD. Tutaj większą rolę będą grać informacje nt. rozmów handlowych USA-Chiny. Za nami, co należy uznać za plus, jest wygrane przez premiera Turnbulla głosowanie nt. wotum zaufania. Technicznie mocny opór to linia spadkowa na tygodniowym wykresie przy 0,74.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.