Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092

Sierakowska: dolar się nie poddaje

Sierakowska: dolar się nie poddaje

08.08.2018
Dorota Sierakowska (DM BOŚ)

Mimo że zwyżka wartości amerykańskiego dolara wyhamowała w ostatnich tygodniach, to notowania amerykańskiej waluty nie pozwalają sobie na głębszą korektę.

Kanada: Indeks Ivey PMI w lipcu wyniósł 61,8 pkt. wobec oczekiwań na poziomie 64,2 pkt. oraz poprzedniej wartości wynoszącej 63,1 pkt.

USA: Wartość kredytów konsumenckich w Stanach Zjednoczonych w czerwcu wyniosła 10,2 mld USD wobec oczekiwań 15,25 mld USD.

Japonia: Saldo rachunku bieżącego w Japonii, wyrównane sezonowo, wyniosło w czerwcu 1762,4 mld JPY wobec oczekiwań na poziomie 1866,7 mld JPY.

Australia: Liczba zaakceptowanych wniosków kredytowych w Australii w czerwcu spadła o 1,1 proc. mdm wobec oczekiwań wzrostu o 0,2 proc. mdm.

Chiny: Bilans handlu zagranicznego w Chinach wyniósł w lipcu 28,05 mld USD wobec oczekiwań zakładających 39,3 mld USD. Eksport wzrósł o 12,2 proc. rdr przy oczekiwaniach wzrostu o 10 proc. rdr, natomiast import zwyżkował o 27,3 proc. rdr wobec oczekiwań wzrostu o 16,2 proc. rdr.

Hiszpania: Dynamika produkcji przemysłowej w Hiszpanii w czerwcu wyniosła 0,5 proc. rdr wobec oczekiwań 1,9 proc. rdr.

Węgry: Inflacja CPI na Węgrzech w lipcu wyniosła 0,3 proc. mdm oraz 3,4 proc. rdr.

Czechy: Stopa bezrobocia w Czechach w lipcu znalazła się na poziomie 3,1 proc., wyższym od oczekiwań zakładających 3 proc..

Naszym zdaniem: Mimo że zwyżka wartości amerykańskiego dolara wyhamowała w ostatnich tygodniach, to notowania amerykańskiej waluty nie pozwalają sobie na głębszą korektę. Wczoraj, mimo słabej sesji, indeks BOSSAUSD nie zszedł poniżej 80,50 pkt., a dzisiaj rano pilnuje tej technicznej bariery. Odkąd w połowie czerwca notowania BOSSAUSD wzbiły się dynamicznie ponad poziom 80 pkt., bariera ta została naruszona tylko kilka razy - i to na krótko.

Sentyment wokół amerykańskiego dolara wciąż jest raczej pozytywny, aczkolwiek regularnie pojawiają się pytania o to, w jaki sposób wojna handlowa z Chinami może zaszkodzić amerykańskiej gospodarce, a tym samym, również samemu dolarowi. Retoryka przywódców USA i Chin wciąż jest stanowcza i wskazuje na możliwość zaostrzenia relacji handlowych bardziej niż ich złagodzenia - przynajmniej na razie.

Niemniej, dane dotyczące lipcowego handlu zagranicznego Chin, które opublikowane zostały dzisiaj, uspokoiły nieco inwestorów. Zarówno dynamika eksportu, jak i importu, zaskoczyły na plus. Dane za lipiec to pierwsza tura danych pokazujących sytuację po wprowadzeniu wysokich wzajemnych ceł, dlatego była ona dzisiaj w centrum uwagi inwestorów. Oprócz tego, dzisiaj najprawdopodobniej czeka nas spokojna sesja, z niewielką ilością istotnych danych makro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.