Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092

Kursy walut. Złoty stabilny wobec euro

Kursy walut. Złoty stabilny wobec euro

17.09.2020
oprac. A.Unton

Środowa sesja europejska na rynku walutowym nie przyniosła większych zmian. Kurs złotego wobec euro pozostał blisko 4,45, a kurs euro wobec dolara oscylował pomiędzy 1,18, a 1,19.

Głównym wydarzeniem na rynku jeszcze sprzed wieczorną konferencją amerykańskiej Rezerwy Federalnej, była publikacja danych o sprzedaży detalicznej w USA za sierpień (0,6 proc. w skali miesiąc do miesiąca vs. oczekiwany 1proc. oraz 0,9 proc. poprzednio).

Podobnie jak sierpniowe dane o produkcji przemysłowej, również te dane z USA wpisały się w widoczny na świecie (poza Chinami) trend stopniowego spowalniania ożywienia gospodarczego jakie nastąpiło po zniesieniu lockdown-ów.

Zwolnienia w budżetówce. "To nie jest zaskoczenie"

W obliczu podobnych tendencji w strefie euro, nie wpłynęło to istotnie na notowania dolara. W jego przypadku dla inwestorów najważniejszym pozostaje kwestia ewentualnego uszczegółowienia przez Fed "nowej strategii monetarnej” ogłoszonej podczas ostatniego spotkania bankierów centralnych "w Jackson Hole”, które w tym roku odbyło się w formule wideokonferencji.

Zobacz też:Holding PiS ratuje tylko PGNiG. Zyski państwowych spółek niższe o połowę

Jej głównymi założeniami są koncentracja Fed-u na kondycji rynku pracy oraz uśrednienie w czasie realizowanego celu inflacyjnego, tak aby okresy o niższych od celu poziomach cen mogły być "wyrównane” co najmniej adekwatnymi do nich okresami o inflacji wyższej od celu.

Jarosław Kosaty, PKO BP

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.