Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092

Kursy walut. Złoty najmocniejszy względem euro od połowy marca

Kursy walut. Złoty najmocniejszy względem euro od połowy marca

26.05.2020
Konrad Ryczko

Początek nowego tygodnia przyniósł powiew optymizmu na rynkach, związany z ponownym otwieraniem globalnych gospodarek. W Europie trwa luzowanie obostrzeń (także w Niemczech oraz UK), co sprzyja grze pod odbicie wskaźników makro.

Z drugiej strony jednak relatywnie mało miejsca poświęcane jest trwającemu konfliktowi na linii USA-Chiny, domyślnie dotyczące nowych reguł bezpieczeństwa w HK. Jest to oczywiście jedynie pretekst, niemniej szereg sugestii i propozycji z obydwu stron każe nieco inaczej patrzeć na ostatnie opinie z chińskiego MSZ, który określił tą sytuację mianem "nowej, zimnej wojny".

Czytaj więcej: Bezrobocie może wzrosnąć ponad dwukrotnie. Wypadniemy z podium do drugiej dziesiątki w UE

Niemniej wydaje się, iż globalny optymizm związany z odmrażaniem zdaje się przeważać. Lepsze nastroje na rynkach wspierają złotego, który jest najmocniejszy wobec euro od 18 marca br. Wybicie dołem widoczne jest na większości par. Co ciekawe brak jest tej skali impulsów na pozostałych składowych koszyka CEE.

John Deere / WP Męski Atest

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. stopy bezrobocia za kwiecień (oczek. 5,7 proc.). Ponadto GUS poda informacje w ramach monitoringu rynku pracy - za pierwszy kwartał.

Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się decyzji dot. stóp procentowych na Węgrzech oraz wskazaniom z amerykańskiego rynku pracy (sprzedaż nowych domów).

Czytaj więcej: Przemysł w głębokim dołku. Produkcja spadła o blisko 25 procent

Z rynkowego punktu widzenia na większości par związanych ze złotym obserwujemy wybicie dołem z ostatnich konsolidacji, co wspiera dynamikę umocnienia złotego. W ujęciu makro trudno wskazać wyraźne powody dla takiego ruchu, niemniej EUR/PLN testuje już 4,49 wobec 4,57 notowanych w ubiegłym tygodniu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.