Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092

Kursy walut. Zamieszania na ropie ciąg dalszy, a złoty stabilny

Kursy walut. Zamieszania na ropie ciąg dalszy, a złoty stabilny

22.04.2020
Konrad Ryczko

Euro wyceniane jest obecnie na około 4,53zł. Amerykański dolar kosztuje 4,17 zł, a frank szwajcarski 4,30 zł. Kurs wymiany funta to niecałe 5,13 zł.

Ostatnie 24 godziny na rynku przyniosły dalsze skupienie się inwestorów na wydarzeniach na rynku ropy naftowej. Po rolowaniu majowej serii kontraktów czerwcowe futures również podążały na południe. Zmienność na rynku "czarnego złota" pozostaje znaczna, jednak wydaje się, że globalnie możemy mówić, iż zachowanie amerykańskiej crude przypomniało inwestorom o obecnym ryzyku i ponownie popchnęło rynki w kierunku układów typu "risk-off".

Czytaj więcej: Kredyty w tym roku nie zdrożeją. A oprocentowanie może być jeszcze niższe

Sam rynek forex, poza walutami stricte surowcowymi, pozostaje raczej stabilny. Eurodolar już od kilku sesji oscyluje blisko 1,085 USD, podczas gdy euro respektuje wsparcie na 4,5 zł.

Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

Docelowo jednak wydaje się, iż wydarzenia z rynków akcji i surowców będą miały istotniejszy wpływ na nastroje również na walutach. W konsekwencji trudno obecnie wskazywać na scenariusze umocnienia złotego, z uwagi na jego charakterystykę EM.

Czytaj więcej: Oprocentowanie lokat bankowych schodzi do zera. Jest alternatywa

W trakcie dzisiejszej sesji GUS opublikuje dane dot. sprzedaży detalicznej za marzec (oczek. -3,4 proc. r/r). Ciekawiej może być w zakresie danych GUS dot. koniunktury za kwiecień. Dodatkowe znaczenie dla rynków mogą mieć wieczorne wskazania dot. zmiany zapasów ropy w USA.

Czytaj więcej: RPP obniża stopy procentowe. Od kiedy raty kredytów będą niższe?

Z rynkowego punktu widzenia układy techniczne wokół PLN nie uległy zmianie - pary znajdują się nad istotnymi wsparciami, a globalny risk-off sugeruje raczej próbę zainicjowania ruchów na północ m.in. na USD/PLN.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.