Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092

Kursy walut. Czekając na inflację euro stabilizuje się w okolicy 4,45 zł

Kursy walut. Czekając na inflację euro stabilizuje się w okolicy 4,45 zł

30.06.2020
Konrad Ryczko

Zgodnie z poniedziałkową tezą brak jest istotniejszej reakcji złotego na wyniki pierwszej tury wyborów parlamentarnych w Polsce. Teoretycznie potencjalnie "bliski" wynik w drugiej turze może podbić lekko ryzyko polityczne.

W praktyce jednak wydaje się, iż złoty w dalszym ciągu zależny jest od nastrojów na rynkach bazowych. Tymczasem eurodolar ograniczył próby podbicia do 1,13 USD. Odbicie wyceny dolara tłumaczyć można m.in. wczorajszymi lepszymi danymi z tamtejszego rynku nieruchomości.

Czytaj więcej: Banki stają się przechowalniami pieniędzy. Coraz częściej odsetki to luksus

Dzisiejsze, poranne PMI z Chin przyjęte zostały jednak dość optymistycznie, co generuje potencjał kontynuacji odbicia na rynkach akcyjnych. Na rynku widoczny jest jednak spadek aktywność, co zwyczajową tendencją w okresie letnim.

Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wstępny odczyt inflacji CPI za czerwiec. Rynek spodziewa się wskazania rzędu 2,8 proc. r/r. Ponadto dane inflacyjne poznamy również ze Strefy Euro (HICP za czerwiec). Ciekawie prezentuje się popołudnie gdzie w globalnym kalendarzu makro jest m.in. Chicago PMI czy Conference Board.

Czytaj więcej: Podwyżki płac wyhamowały. Do Niemców tracimy kolejne lata

Z rynkowego punktu widzenia widoczna jest lekka próba rozegrania mocniejszego złotego. Impuls ten ma jednak, ponownie, miejsce w ramach konsolidacji przy 4,45 zł. Do czasu braku zmiany szerszych założeń wokół koszyka EM/CEE złoty pozostanie stabilny, w ograniczonym zakresie wahań.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.