Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092

Doniesienia z Włoch poprawiły nastroje. Również na złotym

Doniesienia z Włoch poprawiły nastroje. Również na złotym

03.10.2018
Konrad Ryczko

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi lekką poprawę nastrojów co pozwala ograniczyć niedawne spadki na wycenie złotego.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2949 PLN za euro, 3,7111 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7700 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8189 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego dług wynoszą 3,253 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Wydarzeniem ostatnich godzin na rynkach finansowych były doniesienia włoskiej gazety „Corriere” wskazujące, iż tamtejszy rząd ma w planach ograniczenie deficytu do sugerowanego poziomu 2 proc. do 2021r. Po dwóch dniach agresywnej retoryki jest to sygnał poprawiający nieco nastroje na rynkach - euro odbiło z 6-tygodniowych minimów, a dolar oddala się od niedawnych 1-miesięcznych szczytów.

Również w przypadku kwotowań PLN widoczne jest ograniczenie ostatniego trendu deprecjacyjnego. Trudno mówić jednak o perspektywach dynamicznego odbicia m.in. z uwagi na ostatnie słabsze wskazania makro. Dodatkowo na szerokim rynku jesteśmy obecnie świadkami próby odreagowania, ale trudno zakładać,iż sytuacja strukturalna wokół Włoch ulegnie niespodziewanej poprawie. Przypomnijmy, iż w ostatnich miesiącach PLN reagował głównie na nastroje na szerokim rynku (wokół EM) oraz zachowanie USD.

W trakcie dzisiejszej sesji będziemy świadkami zakończenia posiedzenia RPP. Nikt nie spodziewa się decyzji o zmianie stóp, a uwaga obserwatorów najpewniej skupi się na odniesieniu Rady do ostatnich słabszych wskazań makro. Na szerokim rynku mamy dane dot. inflacji z Turcji, odczyty usługowych PMI dla Strefy Euro oraz pakiet danych z USA (m.in. raport ADP).

Z rynkowego punktu widzenia impuls deprecjacyjny na PLN uległ wstępnemu wygaszeniu, co wspiera scenariusz podtrzymania ok. 2-miesięcznej konsolidacji m.in. na EUR/PLN.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.